Pokud chcete dostávat informace o dalších chystaných akcích a nemáme vás dosud v adresáři, pošlete nám prosím svůj email

Naši partneři

Milujeme Itálii

Obchod all4golf.cz Časopis ForGolf.cz Golf Indor Club Prague Golfcourses.cz

BenátkyBenátky nad Jizerou, 15.10.2016

Devátý a poslední turnaj naší Golfové tour 2016 jsme odehráli v Benátkách. Zatímco vloni jsme se prali s protivným větrem, letos nám počasí opět přálo a dohrávali jsme za nádherného počasí.

Mimo naše dvě obvyklé kategorie se tentokrát hrálo i mistrovství klubu na rány. A protože minulým turnajem skončil sběr bodů do celkového žebříčku, vyhlašovalo se i celkové pořadí. Prostě den nabitý událostmi od začátku až do konce.

Benátky Hned na uvítanou čekal na všechny příchozí u registrace welcome drink. Mnozí hráči pak pokračovali v družné debatě u ranní kávičky, než se vydali na driving. Tedy někteří driving vynechali, protože prý Drajving je pro zbabělý a putting pro netalentovaný. No, prohlásil to Dan s aktuálním hendikepem asi 6, tak na tom možná něco bude. Navíc nám pak vrabci cvrdlikali, že míčky na drajvingu byly hnusný a i zadarmo drahý - neumím posoudit, nejsem zbabělec a drajving jsem vynechal.

Benátky Celý den se po hřišti pohybovala Jitka Vlasáková a nafotila pro nás ohromnou sadu skvělých fotek. Děkujeme jí ještě jednou tímhle způsobem, odkaz na celou galerii (přes 200 fotek) najdete na konci textu.

Během hry se postupně zlepšovalo počasí až neuvěřitelně. První flighty startovaly nabalné, kulichy na hlavě, neprofuky a šály na krku. Během hry jsme postupně odkládali vrtsvy, kam až nám to osobní statečnost dovolila a mnozí dohrávali jen v tričku.

Benátky Z odpaliště jamky číslo 6 jsme měli možnost ve vedlejší ohradě zahlédnou stádo divokých koní, kteří jsou zde chováni. Bohužel další zvířata jsme neviděli, pokud tedy nepočítám rodinku divočáků za ohradníkem na poli.

Na jmace číslo 7 jsme měli vloženou soutěž Nearest to the pin a jak se stalo na našich turnajích zvykem, první flight zahrál tak kvalitně, že ostatní mohli jen závistivě porovnávat svou vzdálenost od jamky se 119 cm, které zahrál Petr Šimon

Benátky Nebudu zde popisovat další úspěchy nebo neúspěchy jednotlivých hráčů, na to jsem byl příliš zabraný do své hry a ani jsem moc nevnímal, co se děje okolo.

Hřiště se bránilo až do poslední chvíle a nejeden z nás byl překvapený, jak dokáše kousat bunker před posledním grýnem a že ani metrový pat nemusí být jen formalitou.

Benátky

Aby to nebylo tak jednoduché, ještě se musela udělat rozehrávka o klubového mistra, protože dva hráči přinesli stejně 87 ran. Rozhodlo se hned na první jamce na akademii, kde dav přihlížejících viděl kolaps při patování Martina Záhumenského a naopak pevné nervy nového mistra klubu Petra Šimona.

Benátky Nakonec se ale přeci jen všichni dostali do klubovny, kde už čekaly ceny pro nejlepší hráče dne.

Jak jsem již psal, Nearest vyhrál Petr Šimon.
Longest mužů vyhrál Luděk Demín, který zářil nadšením, protože pokořil (jinak to ani snad napsat nemohu) Dana Špačka :-).
Longest žen pak vyhrála Tereza Kovaříková.

Benátky A následovalo vyhlášení výsledků dnešního turnaje.

V kategorii Machři (HCP 20.1 - 54) dnes hrálo 19 golfistů a golfistek.

Nejlepší byli Karel Kraus (50 stbl), Petr Voráček (43 stbl) a Jiří Jindra (40 stbl).

Prvních 7 hráčů zlepšovalo svůj HCP a ani 40 stbl nestačilo na stupně vítězů!

Benátky V kategorii Mistři (HCP do 20.0) hrálo dnes 16 hráčů. A i když to jindy nedělám, zmíním dnes posledního ve výsledkové listině - Pepík Hrabánek zřejmě podlehl uspokojení po minulém turnaji, kdy definitivně vybojoval trofej pro celkového vítěze naší golfové Tour 2016 a dnes již jen "vyklusával do cíle".

Nejlepšími dnes byli Petr Šimon (36 stbl), Jiří Machka (34 stbl) a Michal Vlasák (34 stbl).

Benátky

O vyrovnanosti svědčí mimo jiné i skutečnost, že hned 6 hráčů bylo namačkaných ve 3 stbl a o celkovém pořadí rozhodoval výkon na posledních jamkách.

Benátky

Jak jsem se již zmínil, mistrem klubu na rok 2016 se stal výkonem 87 ran Petr Šimon.

Benátky Následovalo vyhlášení nejlepších hráčů naší celoroční golfové tour. Celkem se jednoho z osmi turnajů zúčastnilo 47 hráčů. Počítalo se nejlepších 5 umístění a žebříček byl průběžně aktualizován na našich stránkách. Proto byl vítěz tour znám již delší dobu a stal se jím Josef Hrabánek. Je obdivuhodné, že dokázal nasbírat celkem 50 bodů - ale dvě vítězství a jedno druhé místo v turnajích ukazují, že se mu na našich turnajích dařilo. A to ještě dva turnaje z osmi vynechal kvůli rodinné dovolené!

Na vyhlášení se Pepča převlékl do stejného trička, které mají pořadatelé, tak to vypadalo, jako bychom si ceny rozdělili jen mezi sebou. Obzvlášť, když druhý skončil Honza Veselý a třetí Jirka Jindra.

Celkové pořadí tour najdete zde

Benátky

A ještě jeden úspěšný hráč - v tombole se štěstí usmálo na Petra Schejbala, kterého z přítomných účastníků dnešního turnaje vylosoval Pepík Hrabánek.

Děkujeme ještě jednou všem za hojnou účast, těšíme se na setkání někdy příště. Informace o turnajích v roce 2017 pošleme včas všem mailem. Pokud máte i další zájemce o účast na našich turnajích, prosíme předejte jim kontakty.

Výsledky turnaje

V kategorii Mistři (0-20) stupně vítězů obsadili Petr Šimon, Jiří Machka a Michal Vlasák.
Jan Veselý a Martin Záhumenský hrají bez nároku na umístění v jednotlivých turnajích.

Podrobné výsledky této kategorie najdete zde.